GADY- spotkanie z Przyrodnikiem

GADY- spotkanie z Przyrodnikiem

Kolejne niezwykle ciekawe zajęcia i wywołujące masę emocji zwierzaki – to najkrótszy i jednocześnie najdokładniejszy opis tego tematu. Na jednym spotkaniu można zobaczyć i niejednokrotnie pogłaskać czy potrzymać gekony, agamę, kameleona, węże czy żółwia

Swoją przygodę z gadami rozpoczniemy od poznania żółwia Pazurka, który już wiele w swoim żółwim życiu przeżył. Później troszkę przyspieszymy ponieważ obejrzymy malutkie gekony tureckie, które pomimo, że nie mają kleju na nogach potrafią chodzić do góry nogami i nie spadają! Co więcej są niezwykle szybkie i skoczne, mimo, że bardzo ciężko jest im oderwać nogę od podłoża. Nie żegnając się z gekonami odwiedzimy Azję, gdzie spotkamy inne nieco większe jaszczurki, którym po obfitym jedzonku rośnie nie brzuch a ogon.

Dalej spotkamy żywego dinozaura czyli mocno „opancerzoną” agamę oraz wzbudzającego najwięcej emocji, mistrza kamuflażu,  kameleona Leona. Sprawdzimy, jak to jest z tym słynnym zmienianiem koloru oraz dlaczego kameleony zawsze śmiesznie wyglądają na zdjęciach.

W ostatniej części, Matylda i Klementynka pozwolą przełamać strach przed wyjątkowymi gadami jakimi są węże. Te dwie dziewczynki – boa i pyton – pokażą jak działa ich język oraz dlaczego raz na jakiś czas zrzucają wylinkę.

Konieczna rezerwacja miejsc!
ZE WZGLĘDU NA REŻIM SANITARNY PROSIMY, ABY W ZAJĘCIACH UCZESTNICZYŁ TYLKO JEDEN RODZIC.